Pocaudu
Pocaudu

Pocaudu

Kaupluse tutvustus

Käsitööna loodud Poca udud on vormitud isikupärasteks ja müstilisteks heliinstrumentideks. Igal ühel on oma kuju ja lugu.
Minu suur savi ja vee armastus on mind viinud salapäraste rütmipillide maailma. Naudin väga iga udu voolimis- ja maalimisprotsessi. Minu loodud udud on käsitsi vormitud isikupärasteks ja müstiliseteks heliinstrumentideks. Iga udu valmistamine on olnud minu jaoks väga personaalselt eriline sündmus. Udu valmistamine kestab ligikaudu nädal kuni kaks ja igal pillil on omad helisagedused ning lugu rääkida.
LEGENDIST
Udu tähendab potti ning ilmselt on tekkinud veeanumast, millele on tehtud auk, mis tekitab sügava kaja heli. Usuti, et see kummituslik heli kutsub häid vaime välja ja aitab suhelda esivanematega. Savi, mida kasutati udude meisterdamiseks on hangitud salajastest ja pühadest veeäärsetest kohtadest, kus mehe kohalolu tähendas rikkumist. Naised pidid ise end saviga varustama ja selle eest keraamika jumalannale ande ja ohvreid viima. Algupäraselt kasutati udut naiste tseremooniatel ning udumängijad olid ka ainult naised. Udu trumm on algupäraselt loodud Aafrika Igbo hõimu naiste käsitööna.